Naturaalne kosmeetika: eelised ja puudused

Naturaalne kosmeetika: eelised ja puudused

Tänapäeval on populaarne kõik naturaalne: naturaalsed kangad, naturaalsed toiduained, naturaalne kosmeetika. Aga mida see naturaalne endast siis tegelikult kujutab? Näiteks naturaalsed toiduained on need toiduained, mis on valmistatud ilma herbitsiidide, insektitsiidide ja pestitsiidide kasutamiseta kasvatatud köögiviljadest. Samamoodi on ka naturaalse kosmeetikaga – see valmistatakse teatud standarditele vastavatest naturaalsetest toorainetest ning ei sisalda keemiliselt muundatud aineid.

Vastupidiselt sellele võib tavaline poekosmeetika sisaldada oma koostises kahjulikke keemilisi ühendeid, mis tungivad läbi naha ka meie organismi ja tekitavad sellele pöördumatut kahju. Sellistest keemilistest ühenditest on üsna keerukas hiljem vabaneda.

Just sel põhjusel soovitavadki spetsialistid kasutada ainult naturaalseid kosmeetikume. Meie brändi kosmeetikumid ei sisalda kahjulikke keemilisi koostisaineid, sellegipoolest peatavad need tooted vananemise ilmingud ilma organismi kahjustamata, taastavad naha niiskuse tasakaalu, niisutavad nahka ning varustavad nahka kõikide vajalike vitamiinidega.

Naturaalkosmeetika eelised

Võrreldes tavapärase poekosmeetikaga on naturaalsel kosmeetikal palju eeliseid.

  • Naturaalkosmeetikumid ei sisalda sünteetilisi konservante – formaldehüüde, parabeene ja karbamiidi derivaate. Eriti oluline on see allergikutele, kes on nendele ainetele eriti tundlikud.
  • Naturaalkosmeetikumid ei sisalda naftapõhjalisi säilitusaineid: mineraalõlisid, vaseliini, atsetooni, propüleenglükooli jmt.
  • Naturaalkosmeetika valmistamisel ei kasutata tervistkahjustavaid keemilisi lahusteid. Samuti ei kasutata ftalaate, mis matkivad naissuguhormooni östrogeeni tegevust ning võivad põhjustada mitmeid naistehaigusi.
  • Naturaalkosmeetika valmistamisel kasutatavad taimeekstraktid ja naturaalsed õlid on pärit kontrollitud keskkonnasõbralikest kasvandustest.

Kahjulikud koostisained tavapärases poekosmeetikas

Paljude kreemide ja tavapäraste poekosmeetikumid kirjeldus lubab anda kasutamise tulemuseks värskema jume ja siledama naha, aga nende koostisesse kuuluvad tavaliselt sellised ained nagu elavhõbe, seatina, kivisöe tõrv jmt. Kivisöe tõrv on näiteks tuntud kantserogeen, elavhõbe ja seatina aga suisa kahjulikud tervisele ja organismile. On päris jube ette kujutada, mis organismiga peale selliseid koostisosi sisaldavate kosmeetikumide mitmeaastast kasutamist toimuda võib. Siit ka järeldus – naturaalkosmeetika kasutamisega teed kindla valiku omaenda ilu, nooruse ja tervise kasuks.

 

 

Kommenteeri

Sinu meiliaadressit ei avaldata.

Avatar

Liitu uudiskirjaga ja

SAA 10% ALLA!

Liitu meie uudiskirjaga kohe ja saad kingituseks 10% alla promokoodi! Ole kursis viimaste uudistega ja parimate pakkumistega!

LIITU UUDISKIRJAGA